In de nieuwe route van de monumentenwandeling door Winterswijk zijn meer monumenten opgenomen en bovendien heeft de tocht een modern tintje gekregen.
QR-codes
Langs de 5 kilometer lange wandelroute is op zeven monumenten een bordje met een QR-code (zwart-witte blokjes in een onregelmatig patroon die met elkaar een vierkant vormen) aangebracht. Na het scannen van de QR-code met je mobiele telefoon worden er beelden getoond over de historie van het betreffende monument.
Geschiedenis
In samenwerking met Winterswijkse geschiedkundigen is de historische ontwikkeling van de objecten uitgezocht en weergegeven in een kort filmpje. Zo is er onder andere een QR-code te zien bij de Jacobskerk op de Markt, bij
het Raadhuis en het monument voor de verzetsstrijdster Mevrouw Kuipers-Rietberg en bij de oude Tricotfabriek, die centraal stond in de Winterswijkse textielindustrie.
Winterswijk
In het centrum van Winterswijk zijn veel historische gebouwen, waarvan een groot deel zijn ontstaan dankt aan de lokale textielindustrie in de 19e eeuw. Deze twee uur durende monumentenwandeling biedt een interactieve kennismaking met het dorp. Niet alleen de textiel staat centraal tijdens de wandeling, ook de schilder Mondriaan en de dichter Komrij hebben hun wortels in Winterswijk. Op diverse plekken in het centrum is te zien waar zij de inspiratie voor hun werken hebben opgedaan.
Brochure
Van deze monumentenwandeling is een nieuwe brochure verschenen, waarin alle 49 monumenten langs de route worden beschreven. Daarbij zijn ook de QR-codes in de brochure terug te vinden. Richt je je mobiele telefoon op die code, dan kun je de filmpjes op ieder moment bekijken. Achterin is een overzichtskaart met ingetekende route te vinden.
De brochure is te koop bij VVV Winterswijk voor € 2,50.



