Een nieuw jaar kan niet anders beginnen dan met tradities. Oliebollen en vuurpijlen zijn er wederom in overvloed geweest en daarom is het nu tijd voor het echte vuurwerk. De tweede zaterdag van januari staat sinds 2004 in het teken van ‘Het Alternatieve Nieuwjaarsconcert’.
R…U…Ready!? samen met Jasmatzi
Deze keer is het een muzikale samenwerking van twee bands. Naast R…U…Ready!? de grondleggers van het ANC, zoals het jaarlijkse festijn vaak wordt afgekort, is er een prominente rol voor de TOP-100-formatie Jasmatzi.
“We hebben er voor gekozen om de avond qua repertoire te verbreden. Om dit samen met Jasmatzi te doen was daarom erg voor de hand liggend. Ook omdat we al sinds 1994 samenwerken. We merken dat er een steeds breder publiek op deze avond komt en daar willen we als band op anticiperen”, aldus de bandleden van de Winterswijkse soulband.
Jasmatzi is een band die vooral bekend is van het spelen op feesten en partijen, maar weet ook op grootschalige gelegenheden het publiek te bespelen. Dit hebben ze bewezen op kermissen, grote bedrijfsfeesten en marktconcerten. De organisatie is dan ook meer dan tevreden met deze muzikale dubbeldekker.
Gasten
Een andere traditie is de gastoptredens. Ieder jaar wordt het podium gedeeld met gastmusici en vocalisten. Dit jaar zijn er minstens drie gastoptredens. Ten eerste komt Mo van de band ‘Mo With Men’. Mo is een zangeres met vele mogelijkheden. Zo zingt ze met hetzelfde gemak een countrysnik van Ilse DeLange afgewisseld met een soulvolle Winehouse, waarna ze er nog even een stevige Melissa Etheridge neerzet.
De meest eigenzinnige gastrol is waarschijnlijk weggelegd voor Melatie Pattipeilohy aka Atty. Iedere band waarin ze zingt krijgt een opleving. Dat is vooral omdat iedere noot met 100% Pure&Natural is doordrenkt. Als Melatie gewapend is met een microfoon dan kan niemand meer om haar heen. Ze pakt je bij je ziel en laat je niet meer los.
De mannelijke gastrol is weggelegd voor Arjan van der Kraan. Deze uit Zelhem afkomstige zanger/muzikant gooide hoge orgen in de voorronde X-factor 2011.
Een beetje verlegen was de enige kritiek, maar niemand had kritiek op zijn zangkwaliteit: EN TERECHT! Per toeval kwam RUR-zanger Raymond hem tegen, omdat ze (ongerepeteerd) samen moesten optreden. Ubbink vergat bijna waar hij voor kwam, omdat hij volledig de aandacht bij het prachtige stemgeluid van Arjan had. “Het was voor mij een must om deze kanjer naar ANC-2012 te halen”, glundert de Winterswijker. Hoewel hij vele stijlen kan zingen wordt hij qua sound vaak vergeleken met James Morrison.
Kortom het wordt weer een geweldige muzikale opening van het nieuwe jaar.
Wanneer: zaterdag 14 januari 2012
Waar: Partycentrum Nijenhuis – Winterswijk
Aanvang: 21:00 uur (zaal open 20:30 uur)
Entree: 7,50
zie ook www.ruready.nl en www.LivingRoomConcerts.nl



